5 sytuacji, w których warto zdjąć pierścionek zaręczynowy 

Pierścionek zaręczynowy to bardzo ważny symbol, który niesie ze sobą dużą wartość sentymentalną i emocjonalną. Noszony na palcu jest znakiem przynależności, trwałości, wieczności, miłości i wierności. Korzenie tradycji obdarowywania wybranek serca pierścionkami zaręczynowymi sięgają czasów starożytnego Rzymu. Ozdoby z tamtego okresu były najczęściej wykonywane z żelaza, dopiero nieco później zaczęto zastępować je złotem. Taki pierścionek był wyraźnym znakiem, że kobieta go nosząca jest już zajęta i to znaczenie nie zmieniło się do dziś. Kiedy spotykamy kobietę z pierścionkiem zaręczynowym na palcu, oznacza to, że przyjęła ona oświadczyny od jego ofiarodawcy, a więc niedługo stanie się jego żoną. W naszym kraju narzeczone noszą pierścionki na serdecznym palcu prawej ręki. Noszenie tego symbolu jest pięknym zwyczajem, jednak są takie sytuacje w życiu każdej kobiety, kiedy lepiej zdjąć go z palca – dzisiaj przedstawimy Państwu, kiedy należy to zrobić!


Kiedy powinno się zdjąć pierścionek zaręczynowy?


Wiele pierścionków zaręczynowych zdobionych jest sporymi kamieniami szlachetnymi, co dodaje im niebywałego uroku, jednak równocześnie sprawia, że noszenie ich nie zawsze jest komfortowe. Oto sytuacje, w których lepiej zdjąć ten szczególny pierścionek z palca:


1. Podczas wykonywania prac domowych
Jeżeli mamy w planach sprzątanie domu, samochodu albo ogrodu, lepiej przed przystąpieniem do pracy zdjąć z palca pierścionek zaręczynowy. Tego rodzaju czynności będzie się wykonywało wygodniej bez ozdób znajdujących się na dłoniach. Odstający od palca pierścionek może także utrudniać założenie jednorazowych rękawic ochronnych. Istnieje również ryzyko, że przez kontakt używanych przez nas środków chemicznych z kolorowymi kamieniami szlachetnymi, mogą one zmienić zabarwienie albo ulec uszkodzeniu. 


2. Podczas snu 
Udając się wieczorem do łóżka, lepiej najpierw zdjąć z siebie całą biżuterię – łącznie z pierścionkiem zaręczynowym. Podczas snu pierścionki na palcach sprawiają, że krew nie krąży prawidłowo, przez co może dochodzić do powstawania bolesnych opuchlizn. Spanie w biżuterii może również przyczyniać się do niszczenia pościeli, ponieważ nierówności i ostre krawędzie pierścionka mogą zahaczać o poszewki poduszek lub kołdry, powodując drobne uszkodzenia tkaniny. 


3. Na zajęciach sportowych
Podczas uprawiania sportu nie powinniśmy nosić biżuterii. Lepiej, żeby spocona skóra nie miała kontaktu z metalem, ponieważ może dojść do jej bolesnych podrażnień. Zaczynając trening z pierścionkiem na palcu, musimy liczyć się także z ryzykiem jego zgubienia podczas wykonywania energicznych ruchów. Jeżeli mamy w planach rozgrywkę tenisa, koszykówki czy siatkówki, bieg, wizytę na siłowni, sesję jogi, pilatesu czy zajęcia na basenie, przed ich rozpoczęciem schowajmy pierścionek w bezpiecznym miejscu.


4. Podczas rytuałów kosmetycznych
Zanim przystąpimy do wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, warto zdjąć z palca pierścionek zaręczynowy. Kontakt metali i kamieni szlachetnych z różnymi kosmetykami może przyczynić się do powstawania na powierzchni pierścionka mikrouszkodzeń, które będą negatywnie wpływać na jego wygląd. Preparaty używane do mycia i pielęgnowania włosów czy skóry mogą także powodować osadzanie się nieestetycznego brudu na pierścionku, który będzie bardzo trudno usunąć.


5. Na plaży
Jeśli wybieramy się na plażę, zdjęcie pierścionka z palca to dobry pomysł. Jeżeli bowiem podczas wygrzewania się na ciepłym piasku zsunie się on z naszego palca, niełatwo będzie go później odnaleźć!

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.