Czy matowe obrączki z biegiem czasu się ścierają?

Ślub jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu. Towarzyszy mu wiele długotrwałych przygotowań. Oprócz odpowiedniej sali weselnej, menu czy sukni i garnituru, przyszli nowożeńcy muszą również wybrać odpowiednie obrączki. Są one bardzo ważnym symbolem (podobnie jak pierścionek zaręczynowy), który będzie noszony przez wiele lat, dlatego warto przemyśleć, jaki kolor najbardziej odpowiada przyszłej parze młodej, a także czy obrączki mają być błyszczące, czy może matowe. Osoby, które decydują się na matową biżuterię, zwykle mają jednak wątpliwości dotyczące ścierania się takich obrączek.

Rysy i ścieranie

Wybór odpowiednich obrączek ślubnych jest sporym wyzwaniem dla każdego narzeczeństwa. Niektórym Klientom naszego salonu jubilerskiego bardziej przypadają do gustu matowe obrączki. Często jednak spotykamy się z obawą dotyczącą ich trwałości. Wiele osób obawia się, że po kilku miesiącach noszenia matowej biżuterii zacznie się ona ścierać, a na jej powierzchni pojawią się rysy. Okazuje się, że każdy produkt – niezależnie od tego, czy ma matową, czy polerowaną fakturę, po pewnym czasie ma widoczne ślady użytkowania. Rysy, które pojawiają się na biżuterii, są normalnym zjawiskiem, którym nie należy się przejmować.

Matowa czy polerowana?

Kupując jakąkolwiek biżuterię, należy mieć na uwadze jej naturalne zużycie i działanie na warunki zewnętrzne, na przykład na zarysowania. Podobnie jak pierścionki zaręczynowe czy bransoletki, obrączki również będą poddawane różnym temperaturom czy warunkom. Normalnym zjawiskiem jest również to, że z biegiem lat obrączka matowa stanie się bardziej połyskująca, natomiast ta, która była wypolerowana, ulegnie delikatnemu zmatowieniu. Nie należy się tym jednak przejmować, ponieważ istnieje możliwość odświeżenia obrączek. Taka usługa jubilerska polega na ponownym zmatowieniu lub wypolerowaniu obrączek. Dzięki temu biżuteria będzie wyglądała jak nowa, a małżonkowie będą mogli cieszyć się jej estetycznym wyglądem przez długie lata.

Z uwagi na możliwość odświeżenia obrączek Klientom, którzy wahają się nad wyborem polerowanych lub matowych produktów, polecamy wybrać taką biżuterię, która wpasowuje się w ich gust. Zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu jubilerskiego w Katowicach lub Jaworznie, gdzie doradzimy w wyborze wyjątkowej biżuterii na każdą okazję.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.