Czy warto zdecydować się na obrączki wykonane z własnego złota?

Wybór obrączek to bardzo ważna decyzja przed ślubem, w końcu mają służyć małżonkom przez resztę życia, dlatego warto, aby były jak najładniejsze, wykonane solidnie – powinny  cieszyć oko za 50 lat tak samo jak w dniu ślubu. Wybierając obrączki, można postawić na gotowe modele lub zamówić je według własnego projektu. Przy tej drugiej opcji warto wykorzystać posiadane złoto. We wpisie wyjaśnimy, czy to korzystne rozwiązanie.

Piękne obrączki w niskiej cenie

Jak wiadomo organizacja ślubu i wesela to duży wydatek, ale nie warto szukać oszczędności na siłę, ponieważ to przecież najpiękniejszy dzień w życiu. Jednak są takie obszary, w których można zaoszczędzić, a jednocześnie z niczego nie rezygnować. Dotyczy to właśnie obrączek, na które można przeznaczyć posiadane przez siebie złota, płacąc tylko za ich wykonanie. Wiele osób posiada złotą biżuterię, która przestała się podobać i nie jest używana. Wykorzystanie jej nie tylko pozwoli zaoszczędzić na kupnie gotowych obrączek, ale też pomoże zrobić użytek z wartościowych przedmiotów, które zalegają na dnach szuflad.

Często też rodzina pary młodej, dowiadując się o planowanym ślubie, proponuje oddanie swojej starej biżuterii. Można też przejąć inicjatywę i zapytać rodziców lub dziadków, czy nie posiadają jakiś nieużywanych złotych przedmiotów, których chcieliby się pozbyć. Warto wiedzieć, że złota biżuteria lub inne przedmioty, które zostaną przeznaczone na przetopienie, nie muszą mieć jednolitej próby ani koloru. Złotnik przerobi różne próby złota na jedną, która zostanie ustalona podczas wykonywania projektu. Tak samo jest z kolorem złota – z różnych złotych elementów można uzyskać obrączki o dowolnym kolorze. Dlatego nawet jeśli para młoda posiada żółte i różowe złoto, ale marzy o obrączkach ślubnych z białego złota, może osiągnąć pożądany efekt.

Kolejnym plusem obrączek na zamówienie z własnego złota jest indywidualny projekt, który daje możliwość wykonanie nawet najbardziej oryginalnych obrączek. Dzięki temu będą one niepowtarzalne. W naszych salonach jesteśmy w stanie wykonać skomplikowane projekty, które spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Decydując się na wykonacie obrączek z własnego złota, można nie tylko zaoszczędzić, ale również cieszyć się oryginalnymi obrączkami.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.