Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Odpowiedni pierścionek i przede wszystkim idealny rozmiar są kluczem do sukcesu. Często jednak panowie nie wiedzą, jak dobrać odpowiedni rozmiar, aby utrzymać plan zaręczyn w tajemnicy. Oto kilka przydatnych wskazówek.

Zanim kupisz pierścionek

Przed zakupem pierścionka zaręczynowego warto zapoznać się z ważnymi informacjami dotyczącymi samej skali rozmiarów. Liczy się ją według wewnętrznej średnicy pierścionka i jest dosyć dokładna, gdyż rozmiary zmieniają się co 0,3 mm oraz co 1 mm biorąc pod uwagę wewnętrzny obwód pierścionka. Dlatego też na pierwszy rzut oka trudno jest rozpoznać zbliżone do siebie rozmiary. Skala rozmiarów pierścionków jest dosyć ujednolicona w Polsce, jednak przed zakupem warto skontaktować się bezpośrednio z salonem jubilerskim, w którym planujemy dokonać zakupu i upewnić, czy jego skala pokrywa się z krajowymi standardami. Odpowiednio dobrany pierścionek zaręczynowy podczas wkładania powinien delikatnie opierać się na kostce palca serdecznego u lewej dłoni, a następnie swobodnie przechodzić na dalszą część palca. Istotne jest również, że kształt oraz grubość pierścionka wpływają na jego rozmiar. Im szerszy pierścionek planujemy kupić, tym więcej miejsca będzie potrzebował, aby przesunąć się przez kostkę, dlatego warto wtedy zakupić taki o pół rozmiaru większy.
Warto również wziąć pod uwagę, że rozmiar palca różni się nieco w ciągu doby - z reguły nad ranem dłoń jest szczuplejsza, a wieczorem bardziej nabrzmiała. Palce mogą być również delikatnie opuchnięte w gorące, letnie dni oraz po dużym wysiłku fizycznym, a szczuplejsze podczas zimowych mrozów. Na opuchliznę palców mogą wpływać również inne czynniki, jak np. zaburzona gospodarka hormonalna, zbieranie się wody w organizmie przed menstruacją, ciąża i zmiany wagi, co również warto uwzględnić przed dokonaniem pomiaru palca. 

Jak zmierzyć palec w sekrecie

Wiedząc już jak działa skala rozmiarów pierścionków, nie pozostaje nic innego, jak tylko zmierzyć palec serdeczny przyszłej wybrance serca. Jak jednak to zrobić, aby niczego się nie domyśliła? Najlepszym sposobem jest wykonanie wywiadu środowiskowego wśród jej rodziny, znajomych i przyjaciół. Możliwe, że któreś z nich zna jej dokładny rozmiar pierścionka lub przynajmniej pewien zakres, dzięki czemu zakup będzie łatwiejszy. Kobiety często pożyczają sobie biżuterię, więc warto dokładnie wypytać przyjaciółki przyszłej narzeczonej. Być może któraś z nich przymierzała kiedyś jej pierścionek i zna jej obwód palca. Ponad to przeprowadzając wywiad wśród koleżanek można dowiedzieć się, jaki jest jej wymarzony typ pierścionka, co pozwoli idealnie trafić w jej gust. 

Kolejnym sprawdzonym sposobem jest zdobycie pierścionka, który wybranka kiedyś nosiła i zabranie go do salonu jubilerskiego, aby dokonać profesjonalnego pomiaru. Trzeba jednak być ostrożnym, aby nie zauważyła zguby. Pomiaru wewnętrznej średnicy pierścionka można również dokonać samemu w domu przy pomocy suwmiarki. Wielu panów decyduje się także na mierzenie obwodu palca podczas snu. Jest to jednak ryzykowny sposób, gdyż po pierwsze: wybranka może się obudzić i dowiedzieć o naszych zamiarach, a po drugie: taki pomiar będzie niezbyt dokładny, zwłaszcza wykonywany w stresie i pośpiechu. Następnym nie zawsze skutecznym sposobem jest odciskanie obecnie noszonego przez przyszłą narzeczoną pierścionka w mydle lub plastelinie, czy też próba odrysowania wewnętrznej jego części na kartce papieru. Panowie często próbują także szacować rozmiar pierścionka na podstawie swoich palców lub dłoni o kształcie zbliżonym do dłoni wybranki.  
Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nawet, jeśli wypróbujemy kilka z wyżej wymienionych metod, to ustalenie dokładnego rozmiaru pierścionka zaręczynowego może nam się nie udać. Często bywa, że nawet sama kobieta nie wie, jaki rozmiar pierścionka nosi. Na szczęście w naszej pracowni jubilerskiej istnieje możliwość korekty rozmiaru, więc nawet, jeśli pierścionek nie będzie leżał idealnie, to można go delikatnie zmniejszyć lub poszerzyć w całkowicie bezpieczny dla biżuterii sposób. Ponad to pomożemy profesjonalnie zmierzyć rozmiar palca oraz doradzić, jaki pierścionek dobrać zważając na kształt dłoni, indywidualne upodobania czy tendencje do puchnięcia.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.