Jak wybrać najlepsze obrączki ślubne?

Powszechnie znanym symbolem zawartego małżeństwa są obrączki, które podczas uroczystości zakładane są na palec współmałżonka. Dlatego też pary młode przykładają dużą uwagę do ich wyglądu. Jednak nie tylko wygląd zewnętrzny jest ważny. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wyboru obrączek, aby pozostały w nienaruszonym stanie przez długie lata.

Wybór metalu

Najczęściej wybieranym metalem, z którego tworzone są obrączki jest złoto. Jest to kruszec niezwykle trwały i występuje w różnorodnej kolorystyce oraz próbie. Złoto dostępne jest w tradycyjnym kolorze żółtym oraz w różu i bieli. Coraz częściej pary młode decydują się również na obrączki wykonane ze srebra. Jest to metal o nieco mniejszej trwałości w porównaniu do złota, jednak swoim kolorem i charakterystyczną barwą zachęca do zakupu.

Warto również wiedzieć, że srebro jest kruszcem, który jest najmniej alergiczny, a ponadto jego cena jest znacznie mniejsza od złota. Innym materiałem, który wykorzystuje się do produkcji obrączek jest platyna. Jest to bardzo trwały metal, a zarazem najdroższy z powyższych. Istnieje również możliwość wykonania obrączek łączących dwa różne metale. Wszystko zależy od upodobań pary młodej.

Próba metalu

Obrączki wykonane z innego rodzaju metalu mogą posiadać różną próbę. Próba oznacza ilość czystego metalu w jego stopie. Najlepiej, aby obrączki wykonane ze złota posiadały próbę 585, która zapewni, że obrączki będą odpowiednio trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Inne próby złota, w których dostępne są obrączki to między innymi 333. Natomiast  w przypadku srebra najbardziej powszechna jest próba 925, a obrączek z platyny najbardziej popularna jest próba 600 i 950.

Odpowiedni rozmiar

Obrączki noszone są przez nas cały dzień, dlatego też bardzo ważne jest, aby wybrać prawidłowy rozmiar. Warto wybrać się do salonu osobiście, gdzie nasi specjaliści zmierzą rozmiar palca i pomogą dobrać odpowiedni rozmiar. Dzięki temu obrączka nie będzie zbyt ciasna (powodując dyskomfort) lub zbyt luźna, przez co można ją zgubić. Ponadto obrączka zupełnie inaczej wygląda przymierzona na palcu niż na zdjęciu, dlatego warto ją przymierzyć przed zakupem.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.