Kolczyki — jak dobrać je do kształtu twarzy?

Kolczyki – biżuteria, którą kochają kobiety w każdym wieku. O ile wisiorki, pierścionki i bransoletki są często pomijane przez kobiety w wyborze biżuterii na co dzień, tak większość z nich decyduje się na kolczyki. Obecnie wybór kształtów, kolorów i wzorów kolczyków jest przeogromny, jak zatem dobrać te, które będą leżały na nas idealnie i podkreślą nasze zalety lub ukryją mankamenty? Odpowiedź brzmi: dobierz kolczyki do kształtu twarzy.

Twarz owalna – idealne proporcje!

Twarz owalna charakteryzuje się proporcjonalnym, lekko wydłużonym kształtem. Wysokie czoło i harmonijne proporcje twarzy pozwalają na prawdziwe szaleństwo w doborze kolczyków! Kobieta z owalną twarzą nie musi się bowiem w żaden sposób ograniczać. Każdy kształt i długość będą pasować idealnie! Nie ważne więc czy zdecydujesz się na kolczyki złote, czy srebrne, możesz wybrać to, co ci się podoba: celebrytki, kolczyki wiszące, nausznice czy duże modne kolczyki koła! Dlatego też nie ograniczaj się. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką owalnej twarzy, powinnaś mieć w swojej szkatułce kolczyki o każdym możliwym kształcie. Jeśli jednak wolałabyś nieco skrócić swoją twarz, unikaj kolczyków wiszących, zwłaszcza zbyt długich.

Twarz okrągła – stworzona do nieregularnych form!

Twarz okrągła, mimo że podobna do owalnej, charakteryzuje się niższym czołem i bardziej symetrycznym rozłożeniem elementów, ma bardzo zbliżoną wysokość i szerokość. Niektórzy nazywają ją „pyzatą”. Jeśli jesteś posiadaczką twarzy okrągłej, zapewne chcesz ją trochę wydłużyć, żeby nabrać smukłości. Warto więc wybrać przy takiej twarzy kolczyki wiszące – zwłaszcza symetryczne. Kiedy jednak lubisz swoją twarz, zdecyduj się na wszelkiego rodzaju nieregularne wzory i kształty geometryczne – trójkąty, kwadraty, skrzydła czy serduszka. Natomiast należy unikać wszelkich okrągłych form, takich jak kolczyki szerokie i dmuchane czy perły.

Twarz trójkątna – im gładsze, tym lepsze!

Twarz trójkątna charakteryzuje się szerokim czołem, mocno wysuniętymi kośćmi policzkowymi i wąskim podbródkiem. Jest dość charakterystyczna i kobiety często mają przez nią kompleksy, jednak jeśli jesteś jej posiadaczką, możesz szybko i łatwo nadać jej optycznie bardziej regularnego wyglądu. Jak? Wybierz kolczyki wiszące i rozszerzające się ku dołowi. Doskonale sprawdzą się kolczyki trójkąty, ale te skierowane ku górze. Dobrym rozwiązaniem są także sztyfty czy szerokie kolczyki z dmuchanego złota. Powinnaś natomiast unikać kolczyków zbyt długich i wąskich.

Twarz kwadratowa – wybierz wszystko, co obłe i kuliste!

Kwadratowa, typowo męska twarz to zmora wielu kobiet. Szerokie czoło, równie szeroka i mocno zarysowana żuchwa to jej cechy charakterystyczne. Kiedy jesteś posiadaczką takiej twarzy, to wybieraj wszystko, co kuliste i okrągłe, by złagodzić ostre kształty twarzy. Idealnie w takim wypadku zainwestować w kolczyki koła z cyrkoniami lub dowolne okrągłe kolczyki, również sztyfty. Dobrze sprawdzą się też wszelkie perły, owale i klasyczne okręgi czy podkówki.

Twarz prostokątna, zwana też wąską

Twarz prostokątna jest podobna do kwadratowej – szeroko i mocno zarysowana, jednak nieco wyższa niż kwadratowa. W takim przypadku powinnaś wybierać kolczyki obłe i okrągłe, jak w przypadku twarzy kwadratowej, jednak zdecydowanie krótsze i delikatniejsze, tak aby unikać nadmiernego wydłużania twarzy. Najlepiej zdecydować się na sztyfty z perłami lub okrągłymi kamieniami. Dobrze sprawdzą się także podkówki i kolczyki koła.

Nie tylko kształt twarzy, ale też typ urody

Wybierając kolczyki, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, ale także na materiał, z jakiego są wykonane. Kobiety mają różne typy urody, które dzielą się na ciepłe i zimne. Jeśli należysz do kobiet o ciepłym typie urody (oliwkowa, ciepła cera, ciemne włosy i oczy), to powinnaś wybierać kolczyki ze złota. Doskonale sprawdzi się ono w towarzystwie kamieni szlachetnych takich jak rubiny, cytryny czy spinele, a także z kolorowymi cyrkoniami. Jeśli natomiast masz chłodny typ urody (jasne włosy i oczy oraz jasną lub porcelanową cerę) to powinnaś wybierać srebro, zwłaszcza w towarzystwie topazów, szafirów i szmaragdów, dobrze sprawdzi ci się także biżuteria z perłami.

Zestawy biżuterii – najpierw dobrać kolczyki?

Decydując się na zakup kompletu biżuterii najlepiej najpierw dobrać kolczyki do typu twarzy lub urody. Wtedy komplet będzie zdecydowanie lepiej harmonizował z całością. Jeśli więc marzy ci się komplet: kolczyki i wisiorek najpierw dobierz kształt kolczyków. Sam wisiorek będzie dzięki temu ładnie zgrywał się z twoim typem urody. Jednak pamiętaj też, że zasady są po to, aby je łamać! Jeśli dobrze czujesz się w swoim ciele i nie przejmujesz się tym, co powiedzą inni – wybierz kolczyki, które tak naprawdę ci się podobają! Zyskasz dzięki temu dużo więcej: pewność siebie, która będzie twoim największym atutem. Wtedy też nieważny będzie typ kolczyków, które masz na sobie!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.