Rodzaje biżuterii męskiej

Do lamusa odeszły czasy, kiedy biżuteria była jedynie domeną kobiet. Nowoczesny mężczyzna chętnie wybiera modne dodatki, które podkreślają jego charakter. Wyjątkowe jubilerskie precjoza są także wyrazem dobrego gustu oraz wyczucia obowiązujących trendów. Dlatego też nie zakłada się ich wyłącznie na szczególne okazje – to stały element codziennych męskich stylizacji. Spośród jakich rodzajów biżuterii mogą dziś wybierać panowie?

Drobiazgi, które mają znaczenie

Spinki do mankietów, choć niewielkich rozmiarów, niepodzielnie wiodą prym wśród wyrobów jubilerskich dedykowanych mężczyznom. Mimo że guziki od całych dekad próbują je wyprzeć, te nadal są uznawane za szalenie elegancki dodatek. Wykonane ze srebra lub złota spinki do mankietów i krawata to doskonały wybór na ważne uroczystości oraz formalne spotkania. Jednak jeżeli mężczyzna jest zwolennikiem tradycji, a także dobrze czuje się w klasycznych stylizacjach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosił je każdego dnia.

Sygnety są przez niektórych mężczyzn ubóstwiane, natomiast przez innych omijane szerokim łukiem. Nikt jednak nie może zaprzeczyć, że skutecznie przykuwają wzrok. Nie wszystkie muszą być duże i okazałe – zdecydowanie lepiej prezentują się sygnety o minimalistycznej formie z dobrze komponującym się z całością kamieniem.

Biżuteria dla mężczyzn – sposób na wyrażenie własnego stylu

Nieśmiertelniki i łańcuszki z każdym rokiem stają się coraz popularniejsze. Militarna stylistyka, nawiązanie do żołnierskiej odzieży to bardzo lubiany przez mężczyzn trend. Mogą one być wykonane z metalu, złota, srebra. Są delikatne oraz nie rzucają się w oczy. Łańcuszki z nieśmiertelnikiem raczej nie pasują do garnituru i lepiej nie zakładać ich na oficjalne wydarzenia, ale są świetnym wyborem na co dzień.

Męska biżuteria to także bransoletki i bransolety. Pierwsze z nich rzadko w całości są wykonane z cennych kruszców – zdecydowanie częściej spotkać można modele, w których na przykład srebro połączone jest z rzemykiem. Bransolety, szczególnie te do zegarków, to wyjątkowe jubilerskie wyroby. Mogą być misternie zdobione, wąskie albo szerokie, złote, srebrne, jak też zrobione ze stali szlachetnej. Perfekcyjnie pasują zarówno do odzieży noszonej do pracy, sportowej, a nawet do nieco bardziej rock’n’rollowych zestawów ubrań.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.