Chcesz sprawić wyjątkowy prezent ukochanej? A może planujesz niespodziankę dla przyjaciółki? Niezależnie od okazji biżuteria to doskonały pomysł na upominek dla każdej kobiety. Wśród bogatego asortymentu sklepów jubilerskich dużą popularnością cieszy się zakup łańcuszków. Wiele osób gubi się jednak w terminologii tego rodzaju biżuterii, nie odróżniając wisiorków od naszyjników. W poniższym artykule postanowiliśmy rozwiać Twoje wątpliwości, przedstawiając charakterystykę obu rodzajów biżuterii. Dzięki naszym wskazówkom nie będziesz mieć więcej problemów z rozróżnieniem łańcuszków, a kupiony przez Ciebie prezent zawsze będzie trafiony.

Czym różni się wisiorek od naszyjnika?

Wisiorek to określenie dla krótkiego łańcuszka z niewielką zawieszką, która jest do niego przymocowana za pomocą oczka lub krawatki. Zawieszkami najczęściej są kamienie szlachetne lub inne personalizowane elementy, które wpisują się w indywidualny styl każdej kobiety. Wisiorkiem często nazywa się też samą zawieszkę, którą automatycznie łączy się z krótkim łańcuszkiem. Tego rodzaju biżuterię uznaje się za najpopularniejszą i najwygodniejszą, noszoną zarówno na co dzień, jak i do bardziej eleganckich kreacji. W ostatnim czasie uznaniem kobiet cieszą się wisiorki znane jako łańcuszki celebrytki, czyli subtelne, najczęściej złote łańcuszki z delikatnymi, krótkimi zawieszkami, które pasują do większości stylizacji.

W przeciwieństwie do wisiorków naszyjniki to określenie dla często dłuższych i pokaźniej zdobionych łańcuszków. Naszyjniki są obszerniejsze i zdecydowanie bardziej przyciągają uwagę. W sklepach można znaleźć ich wiele rodzajów. Wśród nich najbardziej znane są np. naszyjniki typu princess, które zwykle mają wiele zdobień i często przypominają przylegające do szyi chokery, czy też równie bogato zdobione, choć nieco dłuższe naszyjniki typu matinee. Tego rodzaju ozdoby najlepiej pasują do wieczorowych kreacji oraz formalnych, eleganckich stylizacji. Rzadko zdarza się, by kobiety łączyły je z codziennymi zestawami.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.