
Jak dbać o obrączkę by przez lata wyglądała jak nowa?
Maleńka rzecz o wielkim znaczeniu. Całe życie pilnujemy, żeby jej nie zgubić. Chcemy, by zawsze była czysta i lśniąca – jak nasza miłość. Mowa oczywiście o obrączce ślubnej – symbolu uczuć i wierności małżonków.

Przesądy związane z obrączkami
Obrączki to najcenniejsza biżuteria zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Są symbolem małżeństwa, a ich wymiana w trakcie uroczystości ślubnej cementuje związek. Co ciekawe, zwyczaj ten nie wywodzi się z kultury chrześcijańskiej. Pierwsze wymiany obrączek miały miejsce już w Starożytności. Egipcjanie wierzyli, że to symbole nieśmiertelnej miłości między dwojgiem ludzi. Inne ludy z kolei były przekonane o sile tych okrągłych pierścieni, które rzekomo miały chronić przed złymi duchami. Bogata historia obrączek przekłada się na ich symbolikę.

Co wpływa na wycenę przedmiotów oddawanych do skupu złota?
Salony jubilerskie kojarzą się na ogół z miejscami, w których można kupić złotą biżuterię. Tu przychodzą klienci szukający zaręczynowego pierścionka, ślubnych obrączek, prezentu na Dzień Kobiet, efektownego drobiazgu z okazji rocznicy czy złotego łańcuszka wręczanego z okazji Pierwszej Komunii.

Obrączki z cyrkonią - dla kogo to dobry wybór?
Ślub jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu młodej pary, któremu towarzyszą długie i często stresujące przygotowania. Ich istotnym elementem jest wybór obrączek, które są symbolem miłości i będą towarzyszyły nowożeńcom przez całe życie. Właśnie dlatego wiele par zastanawia się nad materiałem, z którego powinny zostać wykonane, kolorem czy szerokością.

Twardość obrączki - cecha która ma znaczenie
Zakup obrączek jest jedną z ważniejszych decyzji, które muszą podjąć narzeczeni przygotowujący się do ślubu. Jest to o tyle trudne, że moda ślubna ulega ciągłym zmianom, a obrączki będą przez przyszłych małżonków używane – zgodnie z tekstem przysięgi – „dopóki śmierć ich nie rozłączy”.

Symbolika obrączek ślubnych
Dwa niewielkie krążki ze złota lub srebra, a tyle znaczeń i odniesień. Obrączki ślubne to symbol miłości, przywiązania - uniwersalny, trwały i widoczny znak związku małżeńskiego. Wieńczą one ceremonię ślubną i nie są bynajmniej tylko związane z tradycją, którą wypada kontynuować. Mają wiele odniesień do kultury i towarzyszą człowiekowi od lat. Przypominają też codziennie, o wadze wypowiedzianej przysięgi i złożonych zobowiązaniach.

Na którym palcu należy nosić obrączkę?
Obrączki to symbol małżeńskiej miłości. Tradycja ich noszenia obecna jest w kulturze od starożytności, a zwyczaj wymiany obrączek podczas ceremonii zaślubin sięga czasów średniowiecznej, chrześcijańskiej Europy. Nie bez znaczenia jest również dłoń oraz palec, na którym nosimy złoty krążek. Mimo, że w dzisiejszych czasach wiele par rezygnuje z noszenia obrączek na co dzień, nie da się zaprzeczyć, że jest to piękna i warta podtrzymywania tradycja. Na którym palcu nosi się obrączkę i jaką ma to symbolikę?

Czy matowe obrączki z biegiem czasu się ścierają?
Ślub jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu. Towarzyszy mu wiele długotrwałych przygotowań. Oprócz odpowiedniej sali weselnej, menu czy sukni i garnituru, przyszli nowożeńcy muszą również wybrać odpowiednie obrączki. Są one bardzo ważnym symbolem (podobnie jak pierścionek zaręczynowy), który będzie noszony przez wiele lat, dlatego warto przemyśleć, jaki kolor najbardziej odpowiada przyszłej parze młodej, a także czy obrączki mają być błyszczące, czy może matowe. Osoby, które decydują się na matową biżuterię, zwykle mają jednak wątpliwości dotyczące ścierania się takich obrączek.

Czy każda obrączka musi być wykonana ze złota?
Wybór obrączek to jedna z ważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć narzeczeni przed ślubem. Wymieniając złote krążki nowożeńcy przysięgają sobie miłość aż po grób. Równie trwałe i ponadczasowe powinny być zatem obrączki. Pary najczęściej decydują się na klasyczne modele, które nigdy nie wychodzą z mody, a szczególną uwagę zwracają na surowiec oraz sposób, w jaki zostały wykonane. W świecie obrączek nadal niezmiennie króluje złoto, jednak czy jest to jedyne rozwiązanie?

5 sytuacji, w których warto zdjąć pierścionek zaręczynowy
Pierścionek zaręczynowy to bardzo ważny symbol, który niesie ze sobą dużą wartość sentymentalną i emocjonalną. Noszony na palcu jest znakiem przynależności, trwałości, wieczności, miłości i wierności.