"TrójcaGold" Blog o biżuterii i inwestowaniu w złoto.

Obrączki dwukolorowe - fanaberia czy ciekawe połączenie?

Obrączki są dziś jednym z symboli, które są najmocniej związane z ceremonią zawierania małżeństwa. W wielu wyznaniach, w tym w Kościele katolickim wymiana obrączek między nowożeńcami jest ważną częścią liturgii. Podczas ślubu w obrządku łacińskim państwo młodzi bezpośrednio po przysiędze małżeńskiej wymieniają obrączki, zakładając je sobie wzajemnie.

label
perm_identity jubiler-katowice.com
comment 0 komentarze
remove_red_eye 62 odsłony

Jak zarobić na starych monetach?

Złoto od zawsze było metalem, który mocno rozpalał wyobraźnię i kojarzył się z gromadzeniem bogactwa. Nic w tym dziwnego, ponieważ stopów właśnie tego metalu używano do bicia monet o dużej wartości, które z tego powodu nie były przeznaczone do „codziennego” użytku, a stosowane właśnie jako sposób na gromadzenie kapitału.

label
perm_identity jubiler-katowice.com
comment 0 komentarze
remove_red_eye 67 odsłony

Jak dbać o obrączkę by przez lata wyglądała jak nowa?

Maleńka rzecz o wielkim znaczeniu. Całe życie pilnujemy, żeby jej nie zgubić. Chcemy, by zawsze była czysta i lśniąca – jak nasza miłość. Mowa oczywiście o obrączce ślubnej – symbolu uczuć i wierności małżonków.

label
perm_identity jubiler-katowice.com
comment 0 komentarze
remove_red_eye 51 odsłony

Przesądy związane z obrączkami

Obrączki to najcenniejsza biżuteria zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Są symbolem małżeństwa, a ich wymiana w trakcie uroczystości ślubnej cementuje związek. Co ciekawe, zwyczaj ten nie wywodzi się z kultury chrześcijańskiej. Pierwsze wymiany obrączek miały miejsce już w Starożytności. Egipcjanie wierzyli, że to symbole nieśmiertelnej miłości między dwojgiem ludzi. Inne ludy z kolei były przekonane o sile tych okrągłych pierścieni, które rzekomo miały chronić przed złymi duchami. Bogata historia obrączek przekłada się na ich symbolikę.

label
perm_identity jubiler-katowice.com
comment 0 komentarze
remove_red_eye 55 odsłony

Co wpływa na wycenę przedmiotów oddawanych do skupu złota?

Salony jubilerskie kojarzą się na ogół z miejscami, w których można kupić złotą biżuterię. Tu przychodzą klienci szukający zaręczynowego pierścionka, ślubnych obrączek, prezentu na Dzień Kobiet, efektownego drobiazgu z okazji rocznicy czy złotego łańcuszka wręczanego z okazji Pierwszej Komunii.

label
perm_identity jubiler-katowice.com
comment 0 komentarze
remove_red_eye 59 odsłony

Obrączki z cyrkonią - dla kogo to dobry wybór?

Ślub jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu młodej pary, któremu towarzyszą długie i często stresujące przygotowania. Ich istotnym elementem jest wybór obrączek, które są symbolem miłości i będą towarzyszyły nowożeńcom przez całe życie. Właśnie dlatego wiele par zastanawia się nad materiałem, z którego powinny zostać wykonane, kolorem czy szerokością. 

label
perm_identity jubiler-katowice.com
comment 0 komentarze
remove_red_eye 75 odsłony

Twardość obrączki - cecha która ma znaczenie

Zakup obrączek jest jedną z ważniejszych decyzji, które muszą podjąć narzeczeni przygotowujący się do ślubu. Jest to o tyle trudne, że moda ślubna ulega ciągłym zmianom, a obrączki będą przez przyszłych małżonków używane – zgodnie z tekstem przysięgi – „dopóki śmierć ich nie rozłączy”. 

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 50 odsłony

Symbolika obrączek ślubnych

Dwa niewielkie krążki ze złota lub srebra, a tyle znaczeń i odniesień. Obrączki ślubne to symbol miłości, przywiązania - uniwersalny, trwały i widoczny znak związku małżeńskiego. Wieńczą one ceremonię ślubną i nie są bynajmniej tylko związane z tradycją, którą wypada kontynuować. Mają wiele odniesień do kultury i towarzyszą człowiekowi od lat. Przypominają też codziennie, o wadze wypowiedzianej przysięgi i złożonych zobowiązaniach.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 65 odsłony

Na którym palcu należy nosić obrączkę?

Obrączki to symbol małżeńskiej miłości. Tradycja ich noszenia obecna jest w kulturze od starożytności, a zwyczaj wymiany obrączek podczas ceremonii zaślubin sięga czasów średniowiecznej, chrześcijańskiej Europy. Nie bez znaczenia jest również dłoń oraz palec, na którym nosimy złoty krążek. Mimo, że w dzisiejszych czasach wiele par rezygnuje z noszenia obrączek na co dzień, nie da się zaprzeczyć, że jest to piękna i warta podtrzymywania tradycja. Na którym palcu nosi się obrączkę i jaką ma to symbolikę?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 68 odsłony

Czy matowe obrączki z biegiem czasu się ścierają?

Ślub jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu. Towarzyszy mu wiele długotrwałych przygotowań. Oprócz odpowiedniej sali weselnej, menu czy sukni i garnituru, przyszli nowożeńcy muszą również wybrać odpowiednie obrączki. Są one bardzo ważnym symbolem (podobnie jak pierścionek zaręczynowy), który będzie noszony przez wiele lat, dlatego warto przemyśleć, jaki kolor najbardziej odpowiada przyszłej parze młodej, a także czy obrączki mają być błyszczące, czy może matowe. Osoby, które decydują się na matową biżuterię, zwykle mają jednak wątpliwości dotyczące ścierania się takich obrączek.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 54 odsłony