"TrójcaGold" Blog o biżuterii i inwestowaniu w złoto.

Kolczyki — jak dobrać je do kształtu twarzy?

Kolczyki – biżuteria, którą kochają kobiety w każdym wieku. O ile wisiorki, pierścionki i bransoletki są często pomijane przez kobiety w wyborze biżuterii na co dzień, tak większość z nich decyduje się na kolczyki. Obecnie wybór kształtów, kolorów i wzorów kolczyków jest przeogromny, jak zatem dobrać te, które będą leżały na nas idealnie i podkreślą nasze zalety lub ukryją mankamenty? Odpowiedź brzmi: dobierz kolczyki do kształtu twarzy.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 3 odsłony

W czym błyszczeć na weselu? Porady odnośnie wyboru biżuterii

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu. Narzeczeni starają się zaplanować go w taki sposób, aby każdy z gości dobrze wspominał uroczystość. Oprócz wyboru sali weselnej i menu ważne są również stroje przyszłych Państwa Młodych. Dopełnieniem tych wyjątkowych stylizacji jest oczywiście biżuteria. Co najlepiej pasuje do garnituru i sukni ślubnej? Jaką biżuterię najlepiej wybrać?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 8 odsłony

Jaka biżuteria będzie odpowiednia dla alergika?

Po założeniu biżuterii obserwujesz na szyi, nadgarstkach, płatkach usznych lub na palcach rozsiane i swędzące grudki? A może po założeniu naszyjnika, kolczyków, bransoletki lub pierścionka borykasz się z bąblami, wysypką i silnymi zaczerwienieniami? Prawdopodobnie cierpisz na alergię na substancje, zawarte w biżuterii. Alergia powstaje podczas kontaktu substancji uczulającej ze skórą i objawia się wypryskiem kontaktowym. Sprawdź, co tak naprawdę uczula w biżuterii i jaka biżuteria będzie najlepsza dla alergika?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 35 odsłony

Podstawowe różnice między diamentem a brylantem

Wiele osób nie do końca wie, czym się różni diament od brylantu. Taka zagwozdka pojawia się szczególnie często wśród panów, którzy planują oświadczyny i poszukują pierścionka zaręczynowego, który zachwyci ukochaną. Często można też spotkać się z opinią, że diament i brylant to dwa określenia na ten sam kamień i można używać ich zamiennie. Dlatego warto rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnić, czym konkretnie różnią się te dwa terminy używane przez jubilerów.

label
perm_identity jubiler-katowice.com
comment 0 komentarze
remove_red_eye 28 odsłony

Czy warto zdecydować się na obrączki wykonane z własnego złota?

Wybór obrączek to bardzo ważna decyzja przed ślubem, w końcu mają służyć małżonkom przez resztę życia, dlatego warto, aby były jak najładniejsze, wykonane solidnie – powinny  cieszyć oko za 50 lat tak samo jak w dniu ślubu. Wybierając obrączki, można postawić na gotowe modele lub zamówić je według własnego projektu. Przy tej drugiej opcji warto wykorzystać posiadane złoto. We wpisie wyjaśnimy, czy to korzystne rozwiązanie.

label
perm_identity jubiler-katowice.com
comment 0 komentarze
remove_red_eye 35 odsłony

Biżuteria na rocznicę ślubu - jaką wybrać, żeby zachwycić drugą połówkę?

Rocznica ślubu to ważne święto dla małżonków, które warto odpowiednio celebrować i cieszyć się przeżytym wspólnie czasem jeszcze bardziej niż zwykle. Warto powspominać jeden z najpiękniejszych dni w życiu, a także udać się na uroczystą kolację lub spędzić romantyczny wieczór w domu. Nieodłącznym elementem świętowania jest też wzajemne obdarowanie się prezentami. Warto, aby było to trafione podarunki, które sprawią radość małżonkowi, a ponadto będą długotrwałe. Takim właśnie prezentem jest biżuteria, wbrew pozorom to nie tylko idealny podarunek od męża dla żony, ale również odwrotnie.

label
perm_identity jubiler-katowice.com
comment 0 komentarze
remove_red_eye 23 odsłony

Ile czasu przed ślubem należy kupić obrączki?

Kupienie obrączek to jedna z ważniejszych spraw, którą należy załatwić przed ślubem. Zamiast zwlekać z nią do ostatniej chwili, lepiej kupić obrączki odpowiednio wcześniej, by zaoszczędzić sobie nerwów i dokonać najlepszego wyboru. Sprawdź, kiedy kupić symbol mającego połączyć Was węzła małżeńskiego i jakie modele obrączek będą modne w nadchodzącym sezonie.

label
perm_identity jubiler-katowice.com
comment 0 komentarze
remove_red_eye 35 odsłony

Obrączki dwukolorowe - fanaberia czy ciekawe połączenie?

Obrączki są dziś jednym z symboli, które są najmocniej związane z ceremonią zawierania małżeństwa. W wielu wyznaniach, w tym w Kościele katolickim wymiana obrączek między nowożeńcami jest ważną częścią liturgii. Podczas ślubu w obrządku łacińskim państwo młodzi bezpośrednio po przysiędze małżeńskiej wymieniają obrączki, zakładając je sobie wzajemnie.

label
perm_identity jubiler-katowice.com
comment 0 komentarze
remove_red_eye 138 odsłony

Jak zarobić na starych monetach?

Złoto od zawsze było metalem, który mocno rozpalał wyobraźnię i kojarzył się z gromadzeniem bogactwa. Nic w tym dziwnego, ponieważ stopów właśnie tego metalu używano do bicia monet o dużej wartości, które z tego powodu nie były przeznaczone do „codziennego” użytku, a stosowane właśnie jako sposób na gromadzenie kapitału.

label
perm_identity jubiler-katowice.com
comment 0 komentarze
remove_red_eye 133 odsłony

Jak dbać o obrączkę by przez lata wyglądała jak nowa?

Maleńka rzecz o wielkim znaczeniu. Całe życie pilnujemy, żeby jej nie zgubić. Chcemy, by zawsze była czysta i lśniąca – jak nasza miłość. Mowa oczywiście o obrączce ślubnej – symbolu uczuć i wierności małżonków.

label
perm_identity jubiler-katowice.com
comment 0 komentarze
remove_red_eye 124 odsłony