Pierścionki zaręczynowe – klasyka i awangarda

To pytanie często zdają sobie panowie, którzy chcieliby oświadczyć się wybrance swojego serca. W związku z tym przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu mogą Państwo łatwiej wybrać taką biżuterię, która na pewno spodoba się ukochanej – zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi radami!

W sklepach jubilerskich, także w naszym sklepie Trójca Gold do dyspozycji Klientów jest szeroka gama różnych pierścionków, które mogą posłużyć jako piękne pierścionki zaręczynowe. Duży wybór nie przekłada się jednak wcale na łatwiejszą decyzję, dlatego też przed wybraniem się na zakupy warto przemyśleć, jaka biżuteria będzie tą idealną.

Pierścionek Zaręczynowy - Jubiler Katowice

Złoto i brylant – klasyka wśród pierścionków zaręczynowych

Wśród najbardziej popularnych pierścionków zaręczynowych znajdują się te wykonane ze złota żółtego oraz wysadzane brylantami lub też z jednym, dużym brylantem. Takie pierścionki są również wybierane najczęściej przez mężczyzn, dlatego w naszej kolekcji mogą znaleźć Państwo wiele takich propozycji.

Gdy wobec tego poszukują Państwo pierścionka, który będzie klasyką wśród biżuterii na zaręczyny, warto postawić na żółte złoto z brylantem, najlepiej dość dużym i dobrze widocznym, lub też z diamentem o innym szlifie, na przykład w kształcie serca.

Alternatywa dla klasyki – pomysły na oryginalne pierścionki zaręczynowe

Jednak nie jest to jedyny pomysł na pierścionki zaręczynowe – Katowice mają wiele salonów jubilerskich, gdzie można zakupić też inną biżuterię. Również w naszym sklepie Trójca Gold przygotowaliśmy dla Klientów inne pierścionki, które odbiegają od klasycznego schematu, ale są równie piękne.

Pierścionek zaręczynowy powinien być przede wszystkim dopasowany do gustu osoby, która ma go otrzymać. Nie każdej kobiecie odpowiada złoto, czasami jest ono również niedopasowane do karnacji. Dlatego można również zdecydować się na pierścionki wykonane z innych kruszców, które prezentujemy poniżej.

Pierścionki zaręczynowe wykonuje się również z poniższych kruszców:

złoto białe – jest to złoto, które powstaje ze stopu z cynkiem, niklem, czasami palladem i złotem, które wyróżnia się atrakcyjnym kolorem przypominającym platynę

złoto różowe – jest to stop powstający ze złota, srebra i miedzi, wyróżnia się atrakcyjnym kolorem różowym o różnym stopniu intensywności

tytan – pierścionki tytanowe są bardzo trwałe i antyalergiczne, przypominają srebro

platyna – metal ten wyróżnia się silnym, srebrnym połyskiem i ze względu na rzadkie występowanie w naturze jest droższy od złota

Oczywiście, do wyboru są również pierścionki zaręczynowe z innymi kamieniami oprócz diamentów, na przykład topazami, szmaragdami, rubinami, szafirami, granatami, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. W naszej katowickiej pracowni zajmujemy się także skupem złota – skupujemy pierścionki, kolczyki, złom złoty i inne złote przedmioty.

Zapraszamy do sklepu jubilerskiego Trójca Gold!

Jeżeli chcą Państwo zakupić oryginalny pierścionek zaręczynowy, zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu jubilerskiego, gdzie na miejscu mogą Państwo zapoznać się z biżuterią złotą oraz srebrną i otrzymać fachową pomoc w dopasowaniu najlepszych modeli. Co więcej, jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa biżuterię na zamówienie taką jak kolczyki czy też obrączki.

Sklep jubilerski w Katowicach Trójca Gold – pierścionki zaręczynowe Katowice – zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!