Czy kolczyki to dobry prezent dla dziewczyny?

Biżuteria to doskonały pomysł na prezent dla dziewczyny z każdej okazji, a kolczyki to propozycja bardzo uniwersalna. Większość kobiet nosi je na co dzień – do pracy, szkoły czy na uczelnię. W zależności od tego, co wybierzemy, mogą być biżuterią codzienną lub na specjalne okazje. Jakie kolczyki wybrać? Musimy wziąć pod uwagę upodobania osoby obdarowywanej, typ urody oraz zdecydować się na konkretny typ zapięcia i kruszcu.

Kolczyki na prezent – jak wybrać?

Wybierając kolczyki na prezent, musimy wziąć pod uwagę gust osoby obdarowywanej. Młode dziewczyny bardzo chętnie noszą minimalistyczne kolczyki z motywem gwiazdki, serduszka, kwiatu czy jakiegoś symbolu. Jednak, jeśli dziewczyna jest wielbicielką dużych, wiszących kolczyków, warto rozważyć taki zakup. Zastanówmy się, czy kobieta wybiera dekoracyjną biżuterię z kamieniami szlachetnymi lub cyrkoniami, czy raczej proste, jednolite wzory. Sprawdźmy również, czy nasza wybranka nosi częściej złoto, czy srebro.

Jeśli wybieramy kruszec, warto zwróćmy uwagę na typ urody. Blondynki zwykle najlepiej wyglądają w srebrze oraz białym złocie. Szatynki i brunetki bardzo często wybierają złoto. Jeśli decydujemy się na kolczyki z kamieniem szlachetnym, możemy zapoznać się z symboliką danego kamienia – szmaragd odzwierciedla witalność, rubin – miłość, szafir – nieśmiertelność, a topaz ma pomagać w pokonywaniu trudności.

Zwracajmy również uwagę na zapięcie. Jeśli są to skromne kolczyki, które raczej będą noszone na co dzień, wybierzmy zapięcie na sztyft. Takie kolczyki są łatwe i szybkie w zakładaniu. Proste w użyciu i noszeniu jest również zapięcie angielskie. Duże, wiszące i efektowne kolczyki to propozycja na wyjątkowe i szczególne okazje. Jednak każda kobieta chce posiadać taki model na specjalne wyjścia.

Kolczyki dla dziewczyny – podarunek od serca

Biżuteria to prezent wyjątkowy, który można podarować każdej kobiecie. Warto, aby wybór wzoru i modelu kolczyków był przemyślany, ale pamiętajmy, że przede wszystkim liczy się gest. Niezależnie od wybranego przez nas kruszcu, motywu czy typu zapięcia najważniejsza jest pamięć.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.