Kamienie w pierścionkach zaręczynowych. Przegląd rozwiązań

Wybór pierścionka zaręczynowego nie powinien być więc przypadkową, lecz przemyślaną i świadomą decyzją. Jakie kamienie sprawdzą się najlepiej w pierścionkach zaręczynowych? Oto kilka pomysłów.

Brylant

Zdecydowanym faworytem wśród kamieni wybieranych do pierścionków zaręczynowych jest obecny w jubilerstwie od lat brylant. Powstaje on poprzez oszlifowanie jednego z najtrwalszych minerałów – diamentu. Przez swój biały kolor i blask niesie wyjątkowe przesłanie dla pary oznaczając czystość, nieskazitelność, niewinność i dobre intencje. Ponad to niespotykana wytrzymałość brylantów symbolizuje wieczną, trwałą miłość, która jest marzeniem narzeczonych. Brylant reguluje również przepływy energii oraz poprawia kondycję ciała i ducha, co przynosi wiele korzyści kobiecie, która nosi pierścionek zaręczynowy ozdobiony tym wyjątkowym kamieniem. 

Szafir

Kolejnym najczęściej wybieranym po diamencie kamieniem do pierścionków zaręczynowych jest szafir. Występuje on w wielu wersjach kolorystycznych począwszy od białej, przez żółte, różowe i pomarańczowe, a skończywszy na królewskich niebieskich. To właśnie te ostatnie cieszą się bardzo dużą popularnością w pierścionkach zaręczynowych. Szafir oznacza wierność, zaangażowanie, szczerość, harmonię i siłę związku, które są bazą do udanego małżeństwa.

Rubin

Dla pań, które połączyła z ukochanym głęboka miłość, pasja i namiętność, panowie mogą rozważyć pierścionek zaręczynowy z rubinem. Jest to kryształ o krwiście czerwonej barwie, lecz może również przyjmować odcienie pomarańczy i fioletu. Rubin symbolizuje zaangażowanie, przywiązanie, młodość, energię oraz silne emocje i pasję między kochankami. 

Szmaragd

Często wybieranym kamieniem do biżuterii zaręczynowej jest szmaragd. Występuje on w wersji żółtej i niebieskiej, jednak najpopularniejsze są szmaragdowozielone kamienie, które w starożytności były składane w ofierze rzymskiej bogini miłości – Wenus. Nie bez znaczenia jest symbolika tych klejnotów: miłość, wierność, harmonia oraz stabilizacja. To właśnie ona sprawia, że szmaragd jest częstym wyborem do pierścionków zaręczynowych. Kamień nie tylko wprowadzi spokój i szczęście do związku, ale również umocni więź narzeczeńską.

Topaz 

Pragniesz, aby pierścionek zaręczynowy był uwieńczeniem pracy nad związkiem? Idealnym rozwiązaniem będzie pierścionek z topazem! Ten szlachetny kamień znany jest ze swojej potężnej ochronnej i leczniczej mocy. Topaz łagodzi dolegliwości, uspokaja emocje, a także chroni przed wahaniami nastroju i koszmarami. Klejnot często gości w biżuterii zaręczynowej dzięki swojej głębokiej, błękitnej barwie oraz zdolnościach odbijania światła, co sprawia, że lśni równie pięknie, jak diament. Topaz pojawia się w pierścionkach zaręczynowych, jako symbol komunikacji, rozwoju i nieustannej pracy nad związkiem. Świetnie sprawdzi się dla par, które wierzą, że małżeństwo to wspólna droga rozwoju oraz ciągły proces uczenia się siebie nawzajem. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.